Zemin Cilalama

ZEMİN HİJYENİ ÖNEMLİDİR.

Yaşadığımız ortamın temizliği sağlığımızı doğrudan etkiler. ANTALYA ZEMİN TEMİZLİĞİtemizlenecek yer ve kullanılacak malzemelerle uzmanlık gerektiren bir iş kolu olarak değerlendirilmelidir. Bu nedenle inşaat sektörü ile beraber değişim ve gelişim göstermiştir. ANTALYA ZEMİN CİLALAMA yapılırken daha çok yerin temizlenebilmesi için hareket eden eşyalarınızı yerlerinden oynatarak, bu eşyaların kapladığı alanlardaki zeminin de temizliğini mutlaka yapmalısınız.

Temizlediğiniz zemindeki kirlerin temiz alanlara taşınmamasına özen göstermelisiniz. Bu durum var olan kirliliğin daha geniş yüzeylere taşınmasına neden olabilir. Temizlik malzemeleriniz ise her zaman temizlenen yüzeyden daha temiz olmalıdır.

Temizliğini yapacağınız zemin büyük bir alanı kapsıyorsa kullanacağınız temizlik ve bakım ürünlerinin kayganlık yaratmamasına, alkol bazlı olmasına, çabuk kurumasına, uzun süreli kalıcı olmasına, iz bırakmamasına, temizlik sonrası hoş bir koku yaymasına dikkat etmelisiniz.

Antalya Zemin Cilalama
Her insan bulunduğu yerin temiz ve parlak görünmesini ister. Bu nedenle de ortamının temiz görünmesini sağlamak için temizlik yaparlar veya yaptırırlar. Fakat gelişen teknolojiyle beraber temizlik standartları da değişerek zemin cilalama adı altında yeni bir hizmet türü ortaya çıkmıştır.

Zemin cilalama öncelikle temizliği yapılacak yerin kir ve tozdan arındırılmasıyla başlar. Gerekli şekilde arındırılan ortam cilalanacak yüzeyin çeşidine göre (mermer, PVC, epoksi, çini, mozaik vb.) suda çözünebilen gerekli kimyasalların hazırlanarak yüzeye uygulanmasıyla devam edilir.

Zemin cilalama işleminin birçok faydası vardır. Öncelikle cila yapılan alan daha parlak ve daha temiz olur. Cilalama işlemi sonrası temizlik daha da kolaylaşır. Zemine zarar veren gevşek kirler ve zemini aşındıran sıvılar işlem sonrası tamamıyla arındırılarak zemin ömrü uzatılmış olur. Cilalama işleminden sonra uygulanan yüzeyin kullanımına göre belli aralıklarla cila yapılması gerekmektedir.

Antalya Sert ve Yumuşak Zemin Cilalama

  • Cila uygulama şekli zeminin türüne göre değişmektedir.
  • Mermer zeminlere önerilen kristalize zemin cilası cila makinesi ile uygulanmaktadır.
  • Öncelikle zemin kir-cila sökücü kimyasal ve makina yardımı ile yıkanır.
  • Zemin temiz su ile durulanıp, pis suyun çekilip kurulandıktan sonra makine pedi altına konulan tel ped tabir edilen çelik ped kullanılarak cila işlemine başlanır
  • Krıstalize cila püskürtme yöntemi ile tatbik edilir ve makinenin cilanın püskürtülen zemin üzerinde gezdirilmesi yoluyla cila zemine yedirilir.Mermer zemin kendine has özelliği olan krıstal yapısı ve makine altına konulan çelik pedin sürtünmesi sonucu oluşan ısınma ile zeminde parlama gerçekleşir. Cila bakımı Mermer zeminlere kullanılan krıstalize cila sanılanın aksine kaydırma özelliğini ortadan kaldırır.Zeminde cam gibi bir tabaka oluşturur.
  • Zemine sonradan dökülen çay,kahve vs. gibi sıvı maddelerin zeminin özüne geçmesine engel olur.
  • Zemin cilası yapıldıktan sonra bir süre bakım kimyasalı ile paspas atılarak temizliği ve bakımı sağlanır.

Hemen Bugün Arayın

Antalyada temizlik için doğru adres!

0 (242) 346 11 14

Comments are disabled.